V Buenos Aires se mísí nostalgie s kosmopolitní ambiciózností. Dříve tato metropole prosperovala po vzoru evropských velkoměst, poté upadalo pod vojenským režimem a v důsledku několika ekonomických krizí. Vždycky se ale dokázala postavit na nohy.

Město nikdy neztratilo svou hrdost a eleganci, dnes a navždy ztělesněnou plynulostí těl tanečníků tanga, talentem fotbalistů, tvůrčím géniem nové generace designérů a novátorským duchem hudebníků, restauratérů, módních tvůrců, básníků a spisovatelů. Díky neuvěřitelnému šarmu, který toto město vyzařuje, jej nelze přirovnat k žádnému jinému. Nádech Paříže v barvách Latinské Ameriky, dojmy z Říma se špetkou Sicílie, duch Miami se stopami Obratníku Kozorožce. Hlas Gardela zní ještě v duších všech, zatímco legenda Evity se vznáší nad hřbitovem Recoleta. Matky z náměstí Plaza de Mayo přestaly pochodovat kolem dokola. V Buenos Aires se odehrály všechny významné události v dějinách Argentiny – od triumfu k porážce a naopak. Město hrdě nese stopy své historie, připraveno podělit se o ně v bolesti a radosti. Dnes je Buenos Aires kosmopolitní město otevřené všem myšlenkám a novým impulzům. Na nejlepším hovězím si pochutnáte právě tady. Ty nejdojemnější tance uvidíte jen a jen tady. Nejrozmanitější architektonický mikrokosmos uvidíte opět jen zde. Nejzajímavější současnou literaturu naleznete také zde. Nechte se unést změtí pocitů, které vyvolává toto město. Zde a navždy.