• Nejbližší letiště: Basel Mulhouse, Zurich
  • Cena týdenní jízdenky: cca 28 EUR
  • Atrakce: historické centrum
  • Okolní příroda a vinice

Starobylé městské centrum a poloha s výjimečným klimatem zapříčiňují, že je Freiburg jedním z nejhezčích a nejvíce atraktivních měst v Německu. Centrum města je pro dopravu uzavřeno, zato nabízí obrovský počet cyklistických stezek. A celková velikost aglomerace má lidské rozměry, takže svým obyvatelům i návštěvníkům nabízí vynikající kvalitu života. Při procházkách po starých městských čtvrtích objevíte nečekanou podobu jižního Německa. Tytéž části města však rovněž zvou k nákupům. Na náměstích je vždy rušno a za hezkých dnů se na nich konají trhy s nejrůznějším zbožím. Jelikož Freiburčané mají rádi své víno a rádi je také nabízejí, budete mít určitě příležitost upevnit své znalosti němčiny u sklenky vína s přáteli na slunečné terase některé z mnoha vináren ve městě.