• Nejbližší letiště: Neapol
  • Nízké životní náklady
  • Atrakce: pobřeží Salernského zálivu
  • Amalfi, Pompeje

Město Salerno se nachází ve stejnojmenném zálivu a má překrásný výhled na křišťálově čisté vody Tyrhénského moře. Toto město má hluboce zakořeněnou historii a tradici. Je domovem nejstarší univerzity v Evropě, kde studuje na 40.000 studentů, kteří dodávají této historické budově osvěžující a moderní ráz.

Středověké centrum města si zachovalo svůj charakter dodnes a je jedním z míst, kam rádi zavítáte v kterémkoli ročním období. Jeho kavárny s terasami na mnoha barvami hrajících náměstích, kde si můžete posedět a užívat slunce, jsou velmi lákavým místem pro relaxaci. Projděte se po klikatých malých uličkách, které Vás dovedou až k velkolepé římské katedrále. Setkáte se s místními obyvateli, kteří Vám ukáží, co znamená skutečné umění života. Salerno je hlavním městem majestátního pobřeží Amalfi. Vydejte se na návštěvu stejnojmenného města - Amalfi a jeho středověkých uliček, mimořádných Pompejí a samozřejmě nádherných pláží s jemným pískem, které lemují pobřeží. Pokud se vydáte kousek dál na sever, najdete zde jedno z nejkrásnějších měst Itálie, Neapol. Město velkorysého ducha, které mimo jiné otevírá cestu k velkým a světoznámým sopkám – Vesuv u Neapole, Etna na Sicílii a Stromboli na Liparských ostrovech. Naše jazyková škola se nachází ve městě Salerno, odkud můžete začít objevovat krásy jižní Itálie, které opravdu stojí za to. Vydejte se na tento výlet, kde budete studovat, cestovat, užívat si klidu, seznámíte se s krásami místní kultury a potkáte se s novými přáteli. Jistě to bude jeden z Vašich nezapomenutelných zážitků!