• Nejbližší letiště: Bristol
  • Cena týdenní jízdenky: cca 12 GBP
  • Hlavní atrakce: Bristol "sound" a Banksyho graffitti
  • Clifton Village, Suspension Bridge, Cabot Tower

Bristol je bezpochyby jedno z nejatraktivnějších měst Anglie. Skvěle se tu spojují a doplňují minulost a současnost, historie a pokrok, tradice a moderní přístupy. Svého času druhé největší město země – především díky přístavu – je dnes jedním z nejoblíbenějších cílů zahraničních turistů i tuzemských návštěvníků.

Dynamický Bristol je neustále v pohybu, je kreativní, inovativní a permanentně se drží na špici, je-li řeč o byznysu, hi-tech či kultuře. Své hlavní sídlo zde má více než 160 podniků a neustále tu vznikají nové firmy, díky kterým je Bristol hned po Londýně druhým nejvýznamnějším hospodářským centrem Anglie. Město však nezapomíná ani na estetický ráz, již déle než 800 let si tu podávají ruku klasické architektonické styly s moderními trendy, jejichž vývěsním štítem je přístav, který také symbolizuje novou epochu. Tak se vydejte na toulky a v uších ať vám zní hudba Massiv Attack nebo Portishead – nezaměnitelný „Bristol Sound”! Čekají tu na vás pochopitelně také restaurace, bary, divadla a koncerty stejně jako bezkonkurenční underground tohoto trendy města.