• Nejbližší letiště: Los Angeles International (LAX)
  • Délka cesty z letiště: cca 60 minut
  • Cena měsíční jízdenky: 30-60 USD
  • Atrakce: Santa Monica Pier
  • Hollywood, Beverly Hills, Getty Center

Santa Monica, toto město na pláži zvučného jména se nachází na jihu Kalifornie, nedaleko Los Angeles, na břehu Tichého oceánu. Beverly Hills a Venice Beach jsou světově známí blízcí sousedé, dvě apelace, které umožnily tomuto lázeňskému centru stát se výběrovou destinací pro celé kalifornské okolí.

Santa Monica má ale vlastní život a nádherné atrakce. Na břehu oceánu se nachází Santa Monica Pier, dlouhé dřevěné molo, jehož konstrukce byla dokončena v roce 1921. Představuje nejstarší rekreační přístav na západním pobřeží Spojených států. Santa Monica je rovněž známá pro svou přátelskou atmosféru, ke které přispívá velké množství pouličních hudebníků. Poslechněte si písničku Beach Boys a podívejte se na autentické kalifornské surfaře, není to jeden ze způsobů, jak zakusit opravdové štěstí? Podél hlavní pěší třídy se tyčí řada pohostinných butiků a restaurací. Shopping se stává potěšením a příležitostí pokochat se místními specialitami. Úžasná zkušenost. Krajiny v okolí jsou nádherné a obrovské příbytky hvězd vždy přitahují milovníky silných senzací. Přidejte k tomu teplé klima a svěží letní vítr... a máte před sebou vysněnou destinaci, Californian Dream v originální verzi !