• Nejbližší letiště: Liverpool, Manchester
  • Cena týdenní jízdenky: cca 20 GBP
  • Atrakce: Albert Dock, Pier Head
  • Beatles Museum, Liverpool FC

Mladý, kosmopolitní a dynamický Liverpool je přístavní město v plném rozkvětu. Díky svým moderním butikům, jedinečnému kulturnímu životu a prestižním fotbalovým klubům si nezadá s velkými evropskými metropolemi. Ve městě Beatles, kde kraluje hudba, je dobrá atmosféra zaručena.

Ŕíkají Vám něco názvy "Hey Jude", "Let it be", "She loves you" nebo "Help"? Nejste sami! Báječná čtyřka proslavila toto severoanglické město po celém světě. Liverpool má také dva velmi známé fotbalové kluby: Reds a jejich nesmiřitelného rivala – Everton. Leží u Irského moře, které dalo na pravém břehu řeky Mersey vzniknout velkému přístavu. Díky námořní a průmyslové tradici, pestré architektuře a bezpočtu muzeí a galerií to Liverpool v roce 2008 dotáhl až na evropské hlavní město kultury. Nezaměnitelná směs různých stylů vyhoví gustu každého návštěvníka. Liverpool, město mnoha tváří – ve dne i v noci –, to je kulturní dědictví i pop, klid i rušný noční život. Město vás přijme s otevřenou náručí a nabídne vám jazykový pobyt, na který nezapomenete.