• Nejbližší letiště: Manchester
  • Přímé lety z Prahy (EasyJet, Jet2.com)
  • Délka cesty z letiště: 30 minut
  • Cena týdenní jízdenky: cca 15 GBP
  • Atrakce: pestrá hudební a sportovní scéna
  • Salford Quays, Manchester Art Gallery

Rozkvět Manchesteru začal v 18.století díky rychlému rozvoji průmyslu, kdy se z města stalo na dvě století světové hlavní město bavlny, kalhot a džínoviny. Ovšem jména jako Bobby Charlton, Eric Cantona a David Beckham znamenají, že za dnešní slávu vděčí odvěký rival Liverpoolu především legendárnímu fotbalovému klubu hrajícím na neméně legendárním stadionu Old Trafford. Pokud jste tedy fanouškem fotbalu, toto místo budete milovat! Vynikající atmosféra se odsud přenáší i do hospod a pubů. Ale to není vše, co může Manchester nabídnout. Město je administrativním centrem severní Anglie a druhým největším finančním střediskem po Londýně. A určitě Vás překvapí nejen svojí kulturní nabídkou: muzea, umělecké galerie, koncertní sály, vědecké instituce a univerzita (jejíž součástí je slavná Jodrell Bank Observatory) dělají z Manchesteru místo, které studenti oceňují: mladé, otevřené, krásné a skvělé pro nákup oblečení! Ty, které zajímá historie, určitě zaujme románská a středověká minulost i zásadní role, kterou Manchester sehrál v průmyslové revoluci. Toto nezlomné město vždy našlo způsob jak se nevzdat a stalo se místem, které nemusí závidět ani těm největším evropským metropolím.