Název "Noosa" je pravděpodobně odvozen z aboriginského slova "noothera", což znamená "stín" takový, jaký nabízí les za parného dne. Město je skutečným rájem surfařů. Je to malé přímořské lázeňské město, s čilým nočním životem a uvolněným způsobem života. V uličkách pro pěší se chodí v plážových sandálech a život města je velmi vzdálen hluku a mnohopodlažním budovám, jež jinde hyzdí pobřeží. Zde není žádné stavení vyšší než stromy. Avšak hlavní devizou města Noosa je bezpochyby jeho zachovalý přírodní rámec a vyhlášený National Park, nejnavštěvovanější v Queenslandu. Můžete se zde procházet, koupat a surfovat po celý rok! Noosa je opravdovou rezervací, která chrání svou faunu a flóru. Setkáte se zde se vzácnými ptáky, s koalami, s velrybami či delfíny v jejich přirozeném prostředí. A to není tak úplně všední, dokonce ani v Austrálii, zvláště řekneme-li, že od Brisbane jste jen na klokaní skok.