• Přímé vlakové a autobusové spojení s ČR
  • Cena týdenní jízdenky: cca 17 EUR
  • Atrakce: hudební a kulturní institutce
  • Architektonické památky
  • Stephansdom, Hundertwasserhaus

Rakouské hlavní město si stále uchovává svou krásu a honosnost. Přesvědčíte se o tom při projížďce kočárem taženým koňmi krásnými uličkami a majestátními alejemi parků. Chcete-li se dobře seznámit s tímto městem umění, kultury a hudby, dejte si načas a hlavně, ochutnejte šálek výborné vídeňské kávy, jejíž tajemství lahodné chuti znají jen vídeňští cukráři. Pro milovníky nočního života, tance nebo posezení na baru při živé hudbě nebo písničkách uváděných DJem, nabízí Vídeň množství příjemných míst vhodných právě k nočním vycházkám. Během dne si můžete vychutnat sváteční atmosféru v Pratru, zábavném parku, kde naleznete, mimo jiné, i slavné ruské kolo. Chcete-li se kochat městem z výšky, doporučujeme vyjít na špičku Dunajské věže, která se nachází ve výšce 252 metrů nad mořem.