• Nejbližší letiště: Lyon, Marseille
  • Délka cesty z letiště: 3.5 hodiny
  • Atrakce: klasicistní architektura
  • Gastronomie

Tři sta slunečných dní za rok. Pláž vzdálená sotva půlhodinku cesty. Studentské město. Chcete-li se učit francouzsky, je Montpellier ideálním místem. Navíc se tu dá velmi příjemně trávit i volný čas. Město s tisíciletou historií hledí vstříc budoucnosti. Návštěvníky láká okouzlující střed města „Eccusson“ a historická architektura. Vydejte se na procházku středověkými uličkami čtvrti Sainte-Anne či Aiguillerie. Využijte vynikající možnosti kulturního a sportovního vyžití – najdete zde olympijský bazén, mediatéku, opera „Corum“, zimní stadion „Végapolis“ nebo třeba planetárium „Galiléo“. Montpellier má bohatou historii a je proslulý také svými kulinářskými specialitami. I díky jedinečné poloze překypuje toto město optimismem a radostí ze života..