• Nejbližší letiště: Curych, Mnichov
  • Pohodlné vlakové spojení z ČR přes Mnichov
  • Atrakce: Bodamské jezero
  • koncerty, festivaly

Kdysi tam byla jen malá rybářská vesnice; splynutím s několika okolními vesnicemi vzniklo toto město, které má dnes téměř 26 000 obyvatel. V létě Lindau proměňuje svou tvář a stává se velice vyhledávaným letoviskem, velmi příhodně nazvaným "prázdninovým ostrovem". Ostrov je 900 m dlouhý a 400 m široký, takže projít si jej pěšky nečiní žádný problém. V roce 1853 byla postavena hráz spojující jej s pevninou, což umožňuje dojet do města vlakem či automobilem. Města jako Curych (CH), Kostnice, Mnichov či Stuttgart jsou vzdálené od Lindau 100 až 200 kilometrů. I na takto malém ostrůvku je možno dělat spoustu věcí: pro milovníky pohybu je připraveno mimo jiné ježdění na koni, windsurfing, tenis či golf. Vrcholem roku je v Lindau letní sezóna s množstvím koncertů klasické hudby. Město zcela uspokojí znalce hudby i gurmány a milovníky vína.