• Nejbližší letiště: Nice
  • Délka cesty z letiště: 30 minut
  • Atrakce: pláže, historická pevnost
  • Jazzový festival

Město Antibes jde s dobou a reprezentuje opravdu dynamické a temperamentní prostředí pro život. Juan-les-Pins je odsud pouhých deset minut – a spolu s ním i jeho noční kluby, spleť ulic a obchodů, které návštěvníky doslova lapí svou na odiv stavěnou radostí ze života a nezkrotným entusiasmem.

Městu patří 25 kilometrů dlouhá písečná pláž, která je synonymem slunce, sportu a relaxace. Lákavou nabídku sportovního vyžití představuje potápění, vodní lyžování, lezení, jízda na kole či pěší turistika. Antibes, to je moderní město s bohatou historií, o čemž vás přesvědčí pouhý pohled na pevnosti v blízkosti moře. Zámky, bašty a věže jsou dnes využívány jako zázemí moderních uměleckých muzeí či historického a archeologického muzea a symbolizují bohatou i pohnutou minulost. Na podzim se ve městě koná „podvodní festival“ a v dubnu „Salon des Antiquaires et de la Brocante“. Magické kouzlo tohoto města zlákalo i takové umělce, jakými byli Prévert, Monet či Picasso, kteří tu našli inspiraci pro svoji tvorbu. A kromě těchto umělců tu působili i hudebníci. Každoročně se tu v létě koná nejstarší jazzový festival Evropy „Festival de Jazz de Juan-les-Pins“. Bohatství a pohostinnost, tak lze shrnout charakteristiku tohoto města, která platí pro nejvyšší místa na zámku až po nejmenší zrnka písku na plážích!