Užitečné tipy

• Nejbližší letiště: Dillí (DEL)
  • Délka cesty z letiště: 45-60 minut
  • Atrakce: starodávné chrámy a paláce
  • Jantar Mantar, Zahrada pěti smyslů

V hlavním městě Indie se posvátné krávy stále úplně svobodně procházejí ulicemi. Nové Dillí vítá své návštěvníky, kteří se zde setkávají složitými protiklady - hektickým moderním městem na straně jedné a symboly starodávné filozofie a kultury na straně druhé.

Vše je v kontrastu. Bulváry a silnice velkých rozměrů na straně jedné, a změť malých uliček na straně druhé. Budovy z oceli a skla, ve kterém se odraží tradiční indická architektura. Oslňující památky nedaleko bazarů s typickou vůní koření. Šálek capuccina v moderní kavárně nebo tradiční lassi v místním obchůdku. Jen tím, že si nebudete vybírat, budete moci poznat všechny tváře indické metropole.Změti jazyků v tomto energií nabitém městě dominuje angličtina. Většina obyvatel Dillí mluví plynně anglicky, zbytek země se s chutí tento jazyk učí, ze všech koutů Indie se sjíždějí studenti, aby se naučili angličtinu - jazyk, který jim otevírá dveře v této multikulturní zemi. Aglomeraci Nového a Starého Dillí obývá takřka 20 miliionů lidí. Je to administrativní centrum, dopravní tepna a křižovatka kultur. Uchvátí Vás energií, kterou vydává i klidem, který vyvolává při pohledu na krásné památky. Tohle město Vám poskytne životní lekci ve stylu opravdové megalopole.