"Ráj na zemi" - taková byla slova Goethova o městě Taormina. Toto sicilské kosmopolitní město má jedinečný výhled na Jónské moře a sopku Etnu. Má bohaté historické a kulturní dědictví. Řekové toto místo vyhlásili za svou první italskou kolonii.

Jeho starobylé ruiny, římské lázně a nádherné arabské stavby dávají tomuto městu zvláštní kouzlo. Ve dne Vás pěší zóna historického centra zavede hluboko do minulosti a v noci tu můžete objevit ohromující tajemná místa. Třešničkou na dortu je bezesporu krása jeho sluncem zalitých písčitých pláží nebo příkré svahy majestátní sicilské sopky Etny, které jsou pokryty černou sopečnou lávou. Přidáte-li radost z „Far Niente“ (Sladké nicnedělání) na terase místní kavárny, pak už zbývá jen zabalit kufry a vyzkoušet vše na vlastní kůži...