Miláno je nejen finanční metropole, ale také a především metropole módy : při procházkách ulicemi si nelze nevšimnout výloh všech stylů a jistě potkáte ty, o nichž bychom řekli, že jdou z módní přehlídky, kde se prezentovaly poslední módní výkřiky.

Miláno je známé svým designem, starými památkami, hudbou a kulturními událostmi, které se odehrávají po celý rok. Milovníky italské kultury jistě potěší celá řada galerií, muzeí, divadel a oper. Lombardská metropole má téměř 2 miliony obyvatel, je to mladé město s bohatým nočním životem a atmosférou charakteristickou pro «Navigli»! V noci, kdy zavírají bary, «locali», se objevují kluby umístěné různě po skladech, otevírají své dveře a určitá skupina obyvatel Milána se zde schází až do rána. Miláno je jako město turistům málo známé. Jakmile jej ale objevíte, budete se na něj dívat jinak. Chcete-li na nějakou hodinku opustit městský ruch, můžete zavítat k jezeru Como nebo k Lago di Garde, v jejichž blízkosti se nachází celá řada měst, které obklopují Miláno.