Město Darwin bylo založeno na ochranu australského severu před holandskými nebo francouzskými invazemi. Jméno dostalo zcela bez pochyby po známém přírodovědci. Město vzdávající hold otci evoluční teorie je velmi dynamické a kosmopolitní.

Vstupní brána do "Top End", jehož je hlavním městem, obrácená směrem k Asii, vám nabídne mnoho zážitků. Nádherná směs asijské kultury, koloniální architektury podél Esplanády, out back a skvosty Severního území. Darwin vás zve na návštěvu svého přístavu, největšího v Austrálii, botanických zahrad, národního parku Berry Springs a podzemního akvária, Muzea umění a vědy…Město je rovněž skvělým výchozím bodem pro skvělé aktivity jakými jsou projížďky v Mantovách, noční výlet za světélkujícími korály nebo návštěva domorodé krajiny v Ubirr, kde si můžete prohlédnout nástěnné malby. V Darwinu zcela jistě získáte chuť vynaložit veškeré úsilí a naučit se anglicky, abyste se domluvili s tímto jedinečným národem.