Město se nachází 1500 kilometrů na jih od Tokia, na ostrově Kjúšú. Fukuoka je město, které v sobě spojuje městský životní styl a přátelskou atmosféru. Mírné klima, parky a zelené prostředí dělají toto město obzvláště atraktivním a příjemným místem k životu.

Fukuoka má úžasnou polohu, je obklopen horami a mořem Genkai, na které má krásný výhled. Leží ze všech japonských měst nejblíže k asijské pevnině a je jakousi vstupní branou do Číny a Koreje. Proto také bývalo v minulosti častým cílem nájezdníků. V těchto dnech je město Fukuoka, díky své blízkosti k Šanghaji a Soulu, centrem ekonomické a kulturní výměny s jeho asijskými sousedy. Vzhledem k poloze a dynamickému charakteru města, slaví Fukuoka obrovský vzestup. Toto osmé největší japonské město je nejen hospodářským centrem, ale také domovem historie a kultury, které Vás rozhodně nezklamou.