• Nejbližší letiště: Liverpool, Manchester
  • Délka cesty z letiště: 40 min
  • Atrakce: románské památky
  • Viktoriánská architektura

Chester je jedním z malebných měst v krásné Anglii, které protíná hranice přímo vprostřed fotbalového hřiště – jedna branka je anglická a druhá waleská. Není to vtipné? Ale to zdaleka není všechno, čím se může toto město pochlubit.

Wales a rodné město Beatles jsou od Chesteru coby kamenem dohodil. Není tu žádnou zvláštností, že se za nocí vydávají do ulic lidé s nadějí, že v křížových chodbách katedrály nebo v křivolakých uličkách s malými obchůdky dopadnou duchy, co se potulují městem. Stopy z období římské nadvlády, středověké městské hradby i pískovcové hrázděné domy se v Chesteru půvabně mísí s moderním životem v centru města, kde najdete obchody, co jsou málokde. Mezi opravdu známé patří například butik „The Tree Arches“ s nejstarší výlohou pocházející až ze 17. století. Chester je originální a má neodolatelný šarm, jistě vás okouzlí a učení angličtiny tu pro vás bude hračkou.