• Nejbližší letiště: Malta (Luqa)
  • Délka cesty z letiště: cca 20 minut
  • Atrakce: potápění, šnorchlování
  • Modrá laguna, Modrá jeskyně
  • Ostrov Comino

Valletta, nedobytná pevnost uprostřed Středozemního moře a dějin. Po Maltě toužili naprosto všichni. Prošla si postupně nadvládou Féničanů, Řeků, Kartaginců, Římanů, Byzance, Arabů a nakonec rytířů svatého Jana. V 16. století byly na hoře Sciberras postaveny obrovské hradby, které měly chránit ostrov před útoky Otomanů. Naprosto nepotřebná stavba, protože po vítězství na Maltě a u Lepanta skončily turecká nájezdy, nicméně dnes tyto hradby představují nádherný celek. 320 památek na ploše 55 hektarů dělá z Valletty vysoce koncentrovanou historickou oblast a zcela nepochybně jedno z nejhezčích opevněných měst na světě. Město umění, architektury a dějinných střetů je dnes také administrativním, finančním a univerzitním centrem, kde se ostrovní způsob života snoubí s nevázaným tempem studentů, kteří přijíždějí z celého světa, aby se naučili anglicky a užili si zábavy. Skvělé prostředí pro nezapomenutelný pobyt.