• Přímé letecké spoje z Prahy
  • Délka cesty z letiště: 30 minut
  • Cena týdenní jízdenky: cca 25 EUR
  • Atrakce: vyhlášená gastronomie a víno
  • Historické centrum - UNESCO

Lyon, město obklopené dvěma vrcholky a vystavěné na březích řeky Rhony a Saôny, obývali původně Keltové, než se proslavilo v období existence římské říše. Velké kulturní dědictví jakožto svědek minulých časů dopomohlo městu v roce 1998 k zápisu na listinu světového kulturního dědictví UNESCO. Dnes Lyon jako druhé největší město Francie neskrývá své mezinárodní ambice. Chladná architektura a velké rozvojové projekty jsou důkazem dynamického rozvoje města a odvážných vizí do budoucnosti. Město Lyon není známé jen díky gastronomii a vínům, dokáže nabídnout mnohem víc: hudbu, tanec a umění v kulturní sféře i potřebnou infrastrukturu pro moderní druhy sportu ve fitness branži. Noční život jistě naplní všechna Vaše očekávání a ještě Vás překvapí svou rozmanitostí. Město velmi dbá na vysokou úroveň urbanistického prostoru a poskytuje veskrze příjemné podmínky pro život. Tři rozlehlé parky a jezero se postarají i o tak potřebný pocit soukromí ve velkém městě. Kanceláře a informační centra pro turisty nabízejí řadu možností, jak zábavně objevovat toto město. Tak je využijte!