• Nejbližší letiště: Cork
  • Délka cesty z letiště: 15 min
  • Alternativní spoj: bus z Dublinu (cca 20 EUR)
  • Atrakce: City Gaol
  • tradiční irské puby

Město se nachází na jihu země, na ostrově mezi oběma hlavními kanály řeky Lee a návštěvníky i místní doslova fascinuje úzkými uličkami, početnými náměstími, mosty a přístavními hrázemi, které městu dodávají přátelskou atmosféru a vybízejí k procházkám. Paleta kulturních programů je velmi pestrá, po celý rok se pořádají nejrůznější festivaly (filmový, jazzový, folkový). A co potom noční život? Divadla, restaurace, hospůdky a diskotéky...I sportovní fanoušci si jistě díky prvotřídní nabídce přijdou na své. Posuďte sami: golf, jezdectví, jachting, rybaření, kanoistika, tenis - to vše v krásném prostředí. Největším trumfem města Cork je však bezpochyby pohostinnost jeho obyvatel, s nimiž můžete kdekoli bez obav o svoji angličtinu zapříst rozhovor a zpříjemnit si tak pobyt nezapomenutelnými zážitky a obohatit své zkušenosti.