Španělský Orient. Alicante se nachází na pobřeží Costa Blanca, které oplývá sluncem a kde se od mysu Nao až po mys Palos táhnou rozsáhle pláže s jemným pískem. Přidejte zářící slunce a mimořádně příjemné středozemní podnebí a již vám bude zřejmé,proč toto poklidné město, vzdálené od shonu okolního pobřeží Costa Blanca, přitahuje tolik návštěvníků. Městu vévodí skalnatý výběžek hradu Santa Barbara. Alicante dále ve svých zdech hrdě skrývá univerzitu, krásné historické centrum, mnoho knihkupectví a překrásné sbírky muzea Asegurada. Projděte se strmými uličkami starého města, proplétejte se mezi stánky s ovocem všech barev, dýchejte svěží vzduch a zastavte se na kus řeči v kavárně na pěší promenádě. Čeká vás slavnost, která vypadá slibně...Alicante, báječná zastávka.