„Město se stovkami chrámových věží, jejichž zvony zní do nebes,“ tak město Rouen popsal Victor Hugo. Tato múza velkých autorů a umělců si uchovala původní historické jádro, které je dnes pěší zónou, takže patří především turistům. Důkladně pozná město jen ten, kdo se neúnavně vydává na cesty a bloudí v jeho uličkách.

Nakupování ve stínu historických objektů si můžete dopřát v nejnavštěvovanější ulici města – Rue du Gros Horloge. Kdo by rád spojil zvědavé bloumání a procházení s poutavou historií, ať vystoupá do kopců za Rouenem, putuje po březích řeky Seiny anebo ať zamíří na Route des Moulins do minulosti. O víkendu je v Rouenu na výběr především z mnoha diskoték a útulných hospůdek. A až se vám zasteskne po náladě velkoměsta, Paříž je na dosah! Literatura, dějiny, umění… Věřte, že učit se francouzsky v Rouenu se opravdu vyplatí!