• Nejbližší letiště: Exeter (např. přes Paříž), Bristol
  • Autobusové spoje z Bristolu, Heathrown nebo Paddingtonu
  • Atrakce: budova radnice, katedrála
  • Parliament Street - nejužší ulice světa

Město se zhruba 120.000 obyvatel se díky svému příjemnému klimatu a krásné architektuře umisťuje pravidelně mezi nejlepšími místy pro život ve Velké Británii. Exeter je hlavním městem Devonu a návštěvníkům může nabídnout bohatou historii, poznamenanou přítomností Římanů nebo Viléma Dobyvatele. Mezi hlavní památky k návštěvě patří místní katedrála, hrad Rougemont anebo převorství sv. Mikuláše. Nicméně Exeter se řadí mezi velmi živá a progresivní města, takže zde kromě historických monumentů narazíte i na řadu zajímavých galerií, kaváren a festivalů, které se zde pravidelně konají. Město se nachází zhruba dvě hodiny od Londýna, takže ani cesta do metropole není nic nezvládnutelného. A pokud zatoužíte po moři, tak Vám cesta zabere jen 20 minut!