Užitečné tipy

Městečko Kilkenny se nachází v srdci Irska, cca 120 km na jih od Dublinu. Studentům nabízí ideální příležitost ke studiu angličtiny v obklopení přírodou a irskými hrady. Ve městě žije jen zhruba 30.000 obyvatel a studenti zde mají skvělou šanci na komunikaci s místními a na poznání tradičního irského stylu života. Velikost města je samozřejmě výhodou i pro studenty, kteří se ubytují v hostitelských rodinách, neboť nebudou trávit spoustu času na cestě do školy. Městu se přezdívá "mramorové" pro velké množství stavebních historických památek, které lákají turisty po celý rok. Dominuje mu mohutný hrad ze 12.století a za zmínku stojí jistě i místní pivovar, produkující pivo stejného jména, jaké nese město.