Dublin, hlavní město a nejdůležitější přístav Irské republiky je městem mladých: místní nesmírně pohostinné obyvatelstvo, známé svou oblibou večírků, tvoří ze 40% lidé mladší 40 let. Už několik let zažívá země kulturní i hospodářský rozkvět. Život tu plyne v rytmu uměleckých představení a hudebních vystoupení, takže se o Dublinu hovoří jako o jednom z kulturně nejvýznamnějších měst anglicky hovořícího světa. Navštívit při jednom pobytu všechny místní divadla, galerie, historické památky a muzea dá pořádně zabrat. Ačkoliv čítá Dublin i s předměstími téměř milión obyvatel, má každá čtvrť svou druhou, skrytou, stránku s vesnickou atmosférou a pestrým folklórem. Navštivte čtvrť Temple Bar a provětrejte svou hlavu nad pintou piva Guiness v jednom z mnoha místních hudebních klubů. Nechte se unášet rušnými ulicemi, určitě se vám to bude zamlouvat. Díky mírnému a vlhkému podnebí můžete celý rok objevovat místní kouzelnou krajinu, protkanou pahorky a středně vysokými horami.