Aberdeen, třetí největší město Skotska, bylo vystavěno mezi dvěma řekami. Pyšní se překvapivou architekturou tvořenou žulovými stavbami. Staré město se středověkými i viktoriánskými prvky, jež se posléze stalo moderním a kosmopolitním, má dnes velice dynamickou kulturní scénu.

Univerzitní město s více než 500letou tradicí žije studentskými večírky, četnými koncerty a festivaly. Díky ropě a plynu ze Severního moře je Aberdeen rovněž evropskou energetickou metropolí. Má rovněž skvělé letecké spojení s evropským kontinentem díky rozrůstajícímu se mezinárodnímu letišti. Přijeďte poznat Skotsko plné hradů a zdejší Highlands, vysoké kopce porostlé vřesem, četná jezera (lochs) a údolí (glens). Největší přírodní park v zemi se pyšní dech beroucí krajinou, zejména Royal Deeside a zámek v Balmoral, letní sídlo královny. Možná ale dáte přednost 240 km pobřeží, plážím a přírodním rezervacím. Budete-li mít trochu štěstí, uvidíte možná i delfíny a velryby, které se v létě přibližují k pobřeží. Chcete-li zkombinovat modernitu s legendární krajinou, je Aberdeen ideální destinací, kde se můžete ponořit do skotské kultury.