• Nejbližší letiště: Jerez de la Frontera, Sevilla
  • Vlakové spojení z Madridu
  • Atrakce: pláže a historické centrum
  • tradiční andaluské slavnosti

Nachází se v jihozápadním výběžku Pyrenejského poloostrova. Vypadá jako kousek Španělska vržený do moře a spojený s pevninou pomocí obyčejné nitě, velmi úzké šíje. Cádiz, považovaný za jedno z nejstarších měst západního světa, má celou řadu atrakcí, počínaje přístavem, jedním z nejdůležitějších v zemi, odkud několikrát vyplul Kryštof Kolumbus při svých cestách do Ameriky. Kilometry pláží s jemným pískem, barevné rybí trhy s čerstvě ulovenými rybami. Cádiz je nádherné autentické město, plné šarmu a dobré nálady. Cítíte zde tradiční andaluskou atmosféru, ve které převládá pohostinnost, odpočinek a fiesta. Cádiz je ideální destinací pro ty, kteří mají rádi zábavu. Obrovské proslulosti se těší zdejší karneval, ale také čtvrť Viña, kde slavnosti a večírky nikdy nekončí.