• Přímé lety z Prahy s Jet2.com
  • Cena týdenní jízdenky: cca 18 GBP
  • 30 minut od pláží
  • Pestrý noční život

Popularita Newcastlu stoupá strmě vzhůru – obsadil 8. místo v kategorii „Party City“ světa, patří mezi deset nejkreativnějších míst na světě a navíc získal 2. místo v soutěži o nejsociálnější město Evropy. V Newcastlu je téměř nemožné zažít nudu, tak se připravte na zábavu, jakou byste v žádném jiném anglickém městě nepoznali. Další výhodou je skvělá dostupnost městskou hromadnou dopravou – je jedno, jestli jedete ze stadiónu do hospody, z trhu na výstavu, z muzea do restaurace anebo z kina do nákupní zóny a pak domů, vždy je poblíž nějaká zastávka. Newcastle je supermoderní město, které však dýchá historií. Zajděte si k Hadriánově zdi, která je spolu s dalšími stavbami asi nejznámějším dokladem bohaté historie Newcastlu. Pokud se vydáte na důkladný průzkum města, octnete se rázem ve světě Harryho Pottera – právě zde, na území někdejšího království Northumbrie, se totiž natáčela celá řada scén z tohoto světoznámého filmu.