„Vezměte Versailles, přidejte Antverpy, a máte Bordeaux“, těmito slovy popsal hlavní město Akvitánie Victor Hugo. Je to páté největší město Francie, zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, které se má čím chlubit – architektonickými památkami, přepychovými ulicemi, luxusními butiky a bezpočtem kaváren, hospůdek a klubů. To vše vytváří moderní podívanou s četnými stopami bohaté historie. Bordeaux – celosvětově proslulé město vína – vlastní největší vinařskou oblast na světě. Je tudíž pochopitelné, že malebná víska Saint-Émilion je pro milovníky opravdu velkých vín naprostou nutností. Město zalité světlem láká návštěvníky velkorysým životním stylem, který se nerozpakuje předvést již vřelým přijetím. Udělejte si čas na pomalé procházky a toulky městem. Zasněte se. Bordeaux je opravdu výjimečné, je to jedno z nejkrásnějších měst Evropy. Kromě historie, požitku z vína a velkých plánů do budoucnosti Vás Bordeaux osloví i tím, že francouzština Vám tu půjde úplně hravě. Po čase si na to vzpomene i Váš mlsný jazyk.