Glasgow – to je Skotsko ve velkém stylu! Městská aglomerace je kulturní a otevřená novým vlivům, obklopená strhující skotskou krajinou. Červený a medově zbarvený pískovec viktoriánských budov skvěle kontrastuje s chrámovými věžemi v italském stylu. Středověké špičky věží vytvářejí spolu s novogotickými věžemi, v jejichž bezprostřední blízkosti nalezneme i skleněné a betonové stavby, zajímavý architektonický obraz. Těšte se, až poznáte elegantní a pulzující město Glasgow na vlastní oči!

V roce 1999 získalo Glasgow, kdysi přezdívané „černá díra Evropy“, titul „město architektury a designu“ a pod touto značkou ho dnes zná celý svět. Glasgow je živé město, které miluje výzvy, a dokládá to i svým výjimečným kulturním dědictvím a mimořádnou dynamičností. Strhující muzea uchvátí všechny milovníky kultury a co teprve břehy řeky Clyde, v jejíž blízkosti přistávají vodní letadla a září zde avantgardní stavby jako Clyde Auditorium Normana Fostera či Science Centre. Glasgow však není jen synonymem kultury, jsou tu také skvělé příležitosti k nakupování – v otázkách módy Glasgow směle šlape na paty i velkému Londýnu. Nejznámější obchodní domy naleznete na pěší zóně v centru města pod názvem „Golden Z“. Jednotlivé obchodní čtvrti se v tomto kvadratickém městě řetězí v až matoucí jednoduchosti a logice. Alternativní čtvrť West End s ulicemi a průjezdy je jako stvořená pro milovníky starožitností, je to hotová pokladnice Ali Baby. A kdo má rád hudbu, neměl by si nechat ujít představení ve Scottish Opera, letní koncerty Royal Scottish National Orchestra, festival ve West End ani festival Celtic Connections. Nezapomenutelné jistě budou i zážitky z mezinárodního jazzového festivalu. Zažijete tu zvyky a tradice, které jinde nejsou. Objevte šarm Glasgow a zažijte město oděné v novém hávu!