Šanghaj se svým nejdůležitějším obchodním přístavem v zemi, který je starší více než tisíc let, mimořádně profituje ze své polohy v deltě řeky Jang-c'-ťiang. Zaoceánské zboží se po vylodění transportuje po majestátní řece Jang-c'-ťiang, která je se svými 6500 kilometry nejdelší řekou Asie, do čínského vnitrozemí.

Hlavní město Číny se svými 17 miliony obyvatel na ploše 300 km2 patří k největším městům světa s nejvyšší hustotou obyvatel. Přivaděč Huangpu k řece řek rozděluje město na dvě části. Na levobřežním území se nachází Puxi s hlavními atrakcemi a památkami města, na opačné straně břehu pak leží obchodní čtvrť Pudong. Přes den i přes noc se stále korzuje po Bund, nejznámější městské promenádě s elegantními fasádami v koloniálním stylu z přelomu století. Nejznámější obchodní třídou je ulice Nan-ťing, která je se svou délkou překračující 5 kilometrů zároveň nejdelší tepnou města. Už při pohledu na dav chodců a divoce rozvěšené vývěsní štíty by se jednomu málem udělalo mdlo o to víc pak ještě při shlédnutí z nové telekomunikační věže, která dosahuje výšky 460 metrů. Příznivci parků a draků jistě navštíví lidový park, který rozděluje dopravní tepnu a působí jako vítaná oáza zvoucí k pohodovému procházení a příjemnému odpočinutí.