Peking je monumentální město, nejen pro svoji velikost a díky 21 milionům obyvatel, ale také pro své kulturní bohatství. Je to opravdová metropole s rozmanitou historií. Je zkrátka fascinující! Mísí se tu stopy čínských a tatarských dějin, v jejichž centru stálo někdejší Zakázané město coby sídlo císaře. Dříve bylo totiž vyhrazené pro císařskou rodinu, dnes se zde nachází muzeum. V historickém jádru města se za fasádami skrývají tradiční stavby a mezi nimi vedou do Zakázaného města hutongy, křivolaké uličky. Vyzkoušejte rikšu – je to pohodlný a praktický způsob jak poznat řadu pamětihodností, jejichž historické a kulturní pozadí vás jistě bude fascinovat a probudí vaši zvědavost. Až budete potřebovat klid a odpočinek, abyste se vymanili z proudu davů, které neustále proudí Pekingem, nastupte do jednoho z autobusů, jež tu jezdí na 140 pravidelných linkách, nebo si mávněte na jeden z 60 000 taxíků a dopřejte si meditaci v překrásném parku Zhongshan.