• Nejbližší letiště: Lisabon
  • Cena týdenní jízdenky: cca 35 EUR
  • Atrakce: náměstí Rossio, Marques de Pombal
  • Alfama, Belém

Lisabon, přezdívaný také jako město na sedmi kopcích, poznáte nejlépe při toulkách podél dlouhých esplanád vroubených kavárnami, restauracemi a stánky. Tato kouzelná místa, na nichž se místní často scházejí, aby probrali nejtajnější tajnosti, ve Vás jistě vyvolají zvědavost. Labyrint uliček šplhajících do kopce a vinoucích se z kopce nabídne Vašemu zraku pestrou směsici vzácných domů z dob králů a mořeplavců. Navečer otvírá své brány Bairro Alto, bohémská čtvrť s bezpočtem barů a tradičních taveren, odkud se line fado, portugalské lidové písně, které z místních i návštěvníků vábí nejtajnější přání a touhy. V docích naproti řece Douro se skoro až do rána scházejí mladí a dopřávají si svobodu nejnovějších trendů. Lisabon je jedním z měst, které mění svoji barvu a náladu spolu s denním světlem. Vítejte v tomto městě, vítejte v pestré baště západní Evropy, jejíž rytmus vkládá místním do vínku vrozený smysl pro srdečnost a pohostinnost.