• Blízkost českých hranic
  • Vlakové spojení s ČR
  • Historické centrum zapsané do UNESCO
  • Příjemné univerzitní město

Regensburg byl označen vznamným architektem Normanem Fosterem jako „jedno z nejhezčích měst na světě“.Jeho symbolem je nepochybně Kamenný most přes Dunaj. Od té doby, co zde stojí věž nesoucí stejné jméno, můžeme se těšit z dech beroucího pohledu na střechy a okolí města.

Stopy dvou tisícileté historie jsou všudypřítomné a staré město, jež je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, čeká jen na vás, abyste jej objevili. Regensburg však není známý pouze svou dávnou historií. V současné době vykazuje jednu z největších úrovní produktivity v Německu a růst neustále pokračuje. Díky univerzitě a studentům přicházejícím z různých zemí světa, je toto město neustále živé, často se zde pořádají různé kulturní a hudební festivaly. Když vyjdeme ze středu města, uvidíme repliku Athénského Pantheonu, známou Walhallu, kde najdeme všechny osobnosti, které ovlivnily dějiny Německa. Jazykový pobyt ve městě bohatém na krásné památky, v blízkosti kouzelného údolí Dunaje a Bavorského lesa, nedaleko Mnichova (a jeho letiště), Norimberku a dokonce i Prahy, kam si lze snadno „odskočit“. Co více byste si mohli přát pro úplné ponoření do německého jazyka a kultury?