• Nejbližší letiště: Belfast
  • Doporučené letiště: Dublin
  • Délka cesty z letiště: cca 2 hodiny
  • Cena týdenní jízdenky: cca 25 GBP
  • Atrakce: tradiční puby a živá hudba
  • Golden Mile

Belfast, hlavní město Severního Irska, je velmi živé město. V minulosti nechvalně proslulé násilnostmi, dnes toto město zažívá svou renesanci. Každým dnem se zvyšuje počet přímých letů z hlavních evropských metropolí. Budete se moci jen tak procházet v centru města vyhrazeném pro pěší a po přilehlých obchodních třídách s řadou butiků s oblečením a výrobky ve stylu „british“. Ruch města vás pohltí v Golden Mile, mezi City Hall a Queen’s University. Od této chvíle budete mít chuť slavit sedm dní v týdnu. Pro Belfast je charakteristický rušný studentský život a s ním spojená cela řada příjemných podniků. Pokud chcete poznat magii a kouzlo irské přírody, vydejte se po pobřežní cestě, podél pobřeží Antrim. Dostanete se až ke strmým útesům a zeleným soutěskám, odkud si budete moci prohlédnout malé přístavy, vodopády a zříceniny kostelů. Historické město obklopené kopci, známými námořními cestami, studentskou mládeží…jazykový pobyt v Belfastu vám toto všechno dopřeje a ještě mnohem víc. Je na vás, zda se vydáte toto město prozkoumat!