• Nejbližší letiště: Cartagena
  • Počet obyvatel: cca 1 milion
  • Atrakce: památková oblast UNESCO
  • Pevnosti, opevněné město

Cartagena je největším opevněným městem v Novém světě. Za mimořádné vojenské stavby vděčí nadšení francouzských a anglických pirátů, proti kterým se španělští okupanti museli chránit. Zkrátka a dobře nemůžete navštívit Cartagenu, aniž byste se nevrátili do koloniální doby! Pokud jde o Karibik, omývá Cartagenu tyrkysově modrými vodami, kterým pod sílou pálícího slunce nikdo neodolá. Jakmile se světelná hvězda uloží ke spánku, obyvatelé Karibiku zaplaví zdejší bary a terasy svým zesláblým rytmem. Ponořte se do víru tance! Perla kolumbijského pobřeží, oživená Karibskými ostrovy a ověnčená svou historickou důležitostí. V Cartageně je cítit radost ze života a město vyzařuje krásu. Místo, které bylo za doby Španělského království v Jižní Americe hlavní vojenskou základnou v Kolumbii, si zaslouží označení mateřské město země.