• Nejbližší letiště: Montreal (YMQ)
  • Délka cesty z letiště: 20-30 minut
  • Cena týdenní jízdenky: cca 25 CAD
  • Atrakce: Biosphere muzeum, planetárium
  • muzea a galerie

Montreal se proslavil v roce 1976, kdy byl dějištěm olympijských her. Montreal se vypíná nad řekou svatého Vavřince a je druhým nejvýznamnějším městem Kanady. Je zcela dvojjazyčnou metropolí, kde se rovnocenně snoubí francouzská a anglická kultura. Díky svým frankofonním obyvatelům, kteří tvoří více než polovičku celkové populace, je Montréal po Paříži, druhým největším francouzsky mluvícím městem. Jeho šarm a kultura jej dělají místo snů pro všechny milovníky francouzštiny. Radost ze života Montrealanů je cítit všude a v každém okamžiku: v létě, při pořádání četných festivalů, při procházce po dlážděných ulicích starého města nebo v zimě, v gigantickém "podzemním městě", kde se v pracovních záležitostech, za nákupy nebo za nejrůznější zábavou scházejí tisíce návštěvníků. Kulturní život tepe 24 hodin denně, takže toto město vám vždy může nabídnout mnohá vzrušující překvapení. Kanaďané jsou známí svou přátelskou povahou a pýchou na svou zemi. Budete mít spoustu příležitostí vylepšit si svou francouzštinu i mimo učebnu, ať už u piva v jednom z živelných hudebních klubů v Latinské čtvrti nebo Plateau Mont Royal nebo v pulsujících nočních klubech rozesetých po městě. Pro ten pravou frankofonní zážitek, vyražte do vzkvétajícího distriktu Hochelaga-Maisonneuve. Je známý svou stylovou secesní architekturou, kde více než 90% obyvetel mluví francouzsky doma, takže můžete zapracovat na svých jazykových dovednostech během objevování města.