• Nejbližší letiště: Bristol, Heathrow
  • Cena týdenní jízdenky: cca 15 GBP
  • Atrakce: historické centrum
  • Parky a zaharady

Cheltenham má 110000 obyvatel a leží na kraji oblasti Costwolds. Toto město má pravý britský šarm: okouzlující zahrady, klasicistní architekturu a turnaje v kriketu a jízdě na koni. Blahobyt města, jehož původní název byl „Celtenhomme“ se váže k roku 1788. Tehdy sem král Jiří III. a členové dvora přijeli za místními teplými prameny, které objevil kapitán Henry Skillicorne. Město se dodnes těší skvělé pověsti a vzkvétá zde typicky britská kultura. Objevte při procházce festival barev a květin v zahradách Tivoli a pittvilském parku. Cheltenham však není jen oázou klidu. I příznivci rušnějšího životního stylu si přijdou na své na mnohých diskotékách či v barech. Jejich nabídka zahrnuje poslední výkřiky londýnské taneční hudby. Za hodinu navíc dojedete do oblasti Cotswold, Oxfordu, Bathu, Cardiffu nebo ke Stonehenge. Cheltenham je prostě opravdovým srdcem Anglie.