• Nejbližší letiště: Wellington
  • Délka cesty z letiště: 15 minut
  • Cena týdenní jízdenky: cca 30-40 NZD
  • Atrakce: Port Nicholson, AllBlacks
  • město s největším počtem kaváren na obyvatele

41°16’ zeměpisné šířky… Jih! Wellington je nejjižnější hlavní město naší planety. Leží na místě, kde se střetává Tasmánské moře a Tichý oceán. Wellington je situován u ústí Cookova průlivu na jižním cípu Severního ostrova.

Město založené v roce 1840 se těší výjimečné poloze v zátoce majestátně chráněné přístavem Port Nicholson. Leží na stejných souřadnicích jako Madrid, avšak na opačné polokouli. Ve Wellingtonu převládá mírné podnebí. V zemi, kde příroda a moře jsou neomezenými vládci, je umění žít zcela zřetelně zaměřeno na venkovní aktivity: jogging, rugby, plachtění nebo pěší turistika jsou nedílnou součástí zdejšího života. Národní atleti a zejména slavní All Blacks a námořníci jsou cosi jako hrdinové. Role kulturní a umělecké metropole a zároveň intenzivní obchodní a přístavní činnost a výměny – jak s jihem, tak s Austrálií a zbytkem světa, činí z Wellingtonu dynamické, kosmopolitní a pohostinné město, kde se dobře žije.