• Nejbližší letiště: Málaga
  • Atrakce: pláže a pobřeží
  • Caves de Nerja
  • parky Almijara a Alhama

Nerja je malé město na pobřeží Costa del Sol. Název i kořeny osady mají původ v arabském světě (Narixa = vydatné vodní prameny). Město obklopují nádherné hory a pláže, které vás jistě odzbrojí svým andaluským šarmem. Na vlastní oči spatříte, jak se vykládají malé „capo“ (tedy právě vylovené ryby), a vzápětí si na nich můžete pochutnat ve vybraných restauracích. Při návštěvě této lokality byste rozhodně neměli vynechat přírodní parky Sierras de Tejada, Almijara a Alhama stejně jako skalnatou oblast Maro, příkré a prudké srázy, horské hřebeny a široká říční údolí v kaňonu Rio Verde. V osadě Maro můžete také obdivovat jeskynní útvary, které svou zvučností lákají do města každým rokem známé umělce z celého světa na festival de la Cueva, aby tu předvedli svá umělecká díla. V okolí Nerji ale nechybí ani takové perly jako například Frigiliana a Cómpeta, dvě bílé a opravdu výjimečné vesničky. A kdyby se vám zastesklo po životě velkoměsta, ve vzdálenosti asi 50 minut jízdy od Nerji se nachází Málaga! Tak na co čekat? Vydejte se na cestu ke středomořskému pobřeží ve Španělsku a naučte se španělštinu... Nerja, to je sen!